Jakie są typowe przyczyny erekcyjnych problemów?

Co mówią statystyki?

Statystki zgodnie mówią, że problemy erekcyjne występują średnio raz na dokładnie pięć seksualnych zbliżeń. A więc przynajmniej raz w życiu każdy mężczyzna zawiedzie w łóżku. Chodzi o to, że jego penis nie będzie w stanie się unieść. Skąd tego rodzaju zaburzenia się w ogóle biorąc? Gdy już takie problemy się pojawiają, to każdy mężczyzna jest poważnie zaskoczony. Następny etap to zażenowanie, a w końcu wściekłość. Albo się rzuca w wir ciężkiej pracy, albo też zmienia partnerki. Czasami także uważa się za kończonego oraz jak ognia unika seksu. Każdemu można pomóc. Jednak inna jest przyczyna braku wzwodu u dwudziestolatka, a kompletnie inna u sześćdziesięciolatka.

To żaden wstyd

Aby mogło dojść do erekcji, musi się pojawić jakiś bodziec. Mogą to być zmysłowe doznania. Chodzi tutaj o doznania słuchowe, dotykowe oraz także wzrokowe. Co więcej mogą to także być wyobrażenia o erotycznej treści czy też sama świadomość zbliżenia mającego nastąpić. Do wzwodu wówczas dochodzi, gdy zostaje pobudzony sam ośrodek erekcji w kręgowym rdzeniu, rozszerzają się znacznie tętnice oraz także się wypełniają krwią jamiste ciała prącia.

Czy to powód do obawy?

Same zaburzenia wzwodu to nic innego jak sama niemożność uzyskania erekcji pełnej czy też utrzymania jej tak długo, aby się mógł odbyć stosunek. Jest sytuacja tak jest w pełni jednorazowa, to musimy mieć świadomość, że w żadnym wypadku nie mamy powodów do obaw. Problem prawdziwy się pojawia wówczas, gdy mężczyzna w siedemdziesięciu procent prób podejmowanych nie może uzyskać wzwodu oraz trwa to zbyt długi czas. Chodzi dokładnie o mniej więcej siedem razy na dziesięć przypadków.

Gdy zauważmy już u siebie stałe erekcyjne problemy, to nie powinniśmy w żadnym wypadku samemu tego rozwiązywać. Czasami się tego nie da. Powinniśmy zaufać profesjonaliście. W takim przypadku lekarska wizyta jest konieczna. Nie obawiajmy się jej. To naprawdę nic nie boli. Wstydzić także się nie powinniśmy

Leave a Reply