Czym charakteryzuje się męski orgazm?

Każda z płci przeżywa orgazm w zupełnie inny sposób. W przypadku mężczyzn jest to fizjologiczna reakcja na pobudzenie członka. Orgazmowi u mężczyzn w zdecydowanej większości przypadków towarzyszy ejakulacja, czyli wytrysk nasienia a także erekcja. Czasami może jednak dojść do wytrysku bez orgazmu, wytrysku bez erekcji, orgazmu bez wytrysku lub orgazmu bez erekcji. Czasem może nawet pojawić się wytrysk wsteczny – wówczas cofa się on do pęcherza moczowego. 

Co wyróżnia męski orgazm?

Męski orgazm jest znacznie mniej skomplikowany niż w przypadku kobiet. Podstawą jest tutaj właściwa stymulacja penisa. Wiele mężczyzn deklaruje, iż największe przeżycia odczuwają chwilę przed wytryskiem. Sam orgazm jest obojętny. Są i tacy mężczyźni, którzy wskazują, iż największe doznania odczuwają właśnie w trakcie wytrysku. Każdy organizm jest inny, dlatego sposób odczuwania orgazmu również różni się pomiędzy poszczególnymi mężczyznami.

Z punktu widzenia medycznego orgazm oznacza stan ekstazy wywołany różnymi bodźcami psychicznymi i fizycznymi. Czas jego trwania wynosi od kilku do kilkudziesięciu sekund. Wraz z orgazmem zachodzi sporo reakcji fizjologicznych. Niektóre z nich są wspólne zarówno dla kobiet i mężczyzn. Do objaw orgazmu u mężczyzn zaliczamy różowienie ciała, większe ciśnienie tętnicze krwi, przyspieszenie oddechu, skurcze mięśni a u niektórych mężczyzn ma miejsce nawet wydawanie westchnień lub nawet okrzyków.

Uczucia towarzyszące orgazmowi są efektem ubocznym wynikającym z pobudzania receptorów nerwowych, które są ulokowane w najbardziej erogennych sferach ciała. Taką sferą są przede wszystkim okolice męskich genitaliów. Odnotowywano jednak przypadki, w których stymulacja tego miejsca nie jest konieczna do uzyskania orgazmu. Szczytowanie może mieć miejsce także na skutek erotycznych snów i fantazji, jednak nie dochodzi do tego zbyt często. Zaraz po orgazmie wydzielają się w organizmie endorfiny nazywane hormonem szczęścia. Wyrzucane są także inne hormony, m.in. prolaktyna i oksytocyna. Człowiek czuje się rozluźniony i bardzo spokojny. Czasami orgazm może wywoływać także senność.

Jak wygląda orgazm u mężczyzny?

Wśród 90% mężczyzn orgazm jest fizjologiczną reakcją na bodźce w członku. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, iż orgazm u mężczyzn według seksuologów jest czymś wrodzonym. Ważne jest jednak, aby mężczyzna stawiał w swoim życiu seksualnym na nowości. Unikanie rutyny spowoduje, iż doznania fizyczne i psychiczne w trakcie orgazmu będą jeszcze pełniejsze. Na mężczyznę działa nie tylko dotyk sfer erogennych, ale nawet sam widok partnerki. Penis staje się sztywny, zwiększa się jego objętość. Napletek osłania żołądź. Dochodzi do erekcji. W zależności od tego, w jaki sposób pobudzany jest penis, erekcja może trwać dłużej lub krócej.

Niektórzy mężczyźni mogą mieć problemy z właściwym utrzymaniem wzwodu. Jest to problem dotykających mężczyzn po 40-tce, ale również wielu młodych mężczyzn, nawet po 20. roku życia. Globalnie zaburzenia erekcji dotyczą aż 150 milionów mężczyzn. Jak zaradzić zanikowi erekcji? Doraźnie mogą pomóc tabletki na potencję, takie jak Viagra lub Kamagra. Warto jednak spróbować zmienić swój styl życia.

Dobroczynnie na zdolności seksualne działają zdrowe nawyki żywieniowe, ruch na świeżym powietrzu, mniej stresu oraz odpowiednia ilość snu. Zażywanie tabletek na potencję zazwyczaj nie wywołuje żadnych poważnych efektów ubocznych, dlatego cieszą się one naprawdę ogromną popularnością wśród wszystkich mężczyzn, którym zależy na tym, by posiadać pełną sprawność seksualną.

Leave a Reply