Czy rozmiar penisa rzeczywiście ma znaczenie?

Kwestia długości męskiego członka, spędza nie tylko panom, ale także paniom, sen z powiek. W społeczeństwie utarły się przekonania, że jedynie penis sporych rozmiarów, może zapewnić kobiecie maksimum przyjemności. Nie da się także ukryć, że rozmiar jest dla panów niezwykle delikatną, a często nawet drażniącą kwestią. Duży wpływ ma na to także współczesna kultura, która rozpropagowała model „dużego członka”. W przeciwieństwie do tego, starożytni Grecy, doceniali filigranowe i zgrabne przyrodzenia. Sprawdźmy więc, czy rozmiar penisa, faktycznie ma duże znaczenie.

Przeciętny rozmiar penisa

Zacznijmy od rozmiaru penisa, który w stanie wzwodu, przeciętnie wynosi około 15 centymetrów. Nie ma co ukrywać, w stanie spoczynku, długość ta może zmniejszyć się nawet o połowę. W tym momencie, należy pod uwagę wziąć niezwykle istotny fakt, że długość kobiecej pochwy wynosi około 8-9 centymetrów. Okazuje się więc, że 12 centymetrowy penis, może dostarczyć kobiecie maksimum przyjemności. Nie mniej jednak, panowie często na tym punkcie miewają sporo kompleksów.

Weźmy więc pod uwagę jeszcze jeden istotny fakt. Najbardziej czułe miejsca narządów płciowych kobiet, to srom i łechtaczka, a także pierwsze 9 centymetrów pochwy, jeśli zmierzymy ją od strony zewnętrznej. Można więc powiedzieć więcej. Nawet 10 centymetrowy penis jest wystarczający do odbycia stosunku i odpowiedniej stymulacji partnerki. Obalmy więc pierwszy mit, jakim jest to, że do pełnego zadowolenia kobiety, mężczyzna potrzebuje „dużego penisa”.

Duży penis i jego wpływ na stosunek seksualny

Wielu panów twierdzi, że im większy penis, tym lepiej będzie on stymulował kobietę, a tym samym efektywniej doprowadzi ją do orgazmu. Okazuje się, że to mięśnie pochwy w czasie zbliżenia, dopasowują się do rozmiaru członka, co skutkuje tym, że obaj partnerzy, mogą uzyskać pełnie rozkoszy. Kobieta posiada miednice mniejszą, w której znajdują się narządy takie jak jajniki czy jelita. W związku z tym, zbyt duży penis, przykładowo powyżej 20 centymetrów, może w nie uderzać, tym samym powodując ból u partnerki. W efekcie, może ona znacznie zniechęcić się do współżycia. Co więcej, szybie i zdecydowane wejście takiego członka do pochwy, może nawet wywołać krwotok.

Podsumowanie- czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Podsumowując, rozmiar męskich członków to zazwyczaj przedział od 10 do 15 centymetrów. Okazuje się, że długość ta jest w pełni wystarczająca nie tylko do odbycia stosunku, ale także do zapewnienia partnerce przyjemności. Większość mężczyzn, zwraca ogromną uwagę na długość swojego przyrodzenia, jednocześnie, większość kobiet jest w pełni usatysfakcjonowana, wyposażeniem swojego partnera. Kolejną istotną kwestią jest to, że sam rozmiar członka, ma w istocie bardzo niewielki wpływ na to, czy kobieta osiągnie orgazm czy też nie. Główną rolę odgrywa- często pomijana przez panów- gra wstępna i pieszczoty, które powinny rozpocząć sztukę kochania. Skupienie się na samym rozmiarze penisa i popadanie przez to w kompleksy, jest więc całkowicie bezzasadne.

Jak już wspomnieliśmy, zbyt duży penis, podczas stosunku seksualnego, zamiast przyjemności może powodować ból i dyskomfort u partnerki, a także przyczynić się do nadmiernego rozciągnięcia pochwy. Wówczas ratunkiem dla obojga partnerów, jest odpowiednie dopasowanie pozycji, tak by zminimalizować ból. Panowie przeceniają także rolę głębokiej penetracji, jako sposób na doprowadzenie partnerki do orgazmu. Jednak, wspomnijmy o tym jeszcze raz, kluczem jest odpowiednia gra wstępna. Mężczyźni powinni zatem pamiętać, że kompleksy i strach, w odniesieniu do własnej męskości, mogą negatywnie wpływać na jakość życia seksualnego.

Leave a Reply