Co to jest petting?

Petting to jedna z najpopularniejszych form aktywności seksualnej. Dzięki niej można odczuwać przyjemność i spełnienie bardzo podobne do tej, którą odczuwa się w trakcie klasycznego współżycia. Petting powinien przynosić obu partnerom jednakową korzyść. Jest to zazwyczaj element gry wstępnej przed odbyciem stosunku właściwego.

Co to jest petting?

Petting to popularna forma aktywności seksualnej, w której partnerzy całują się, pieszczą oraz dotykają swoich narządów płciowych. Praktykowanie pettingu pozwala na niezwykle szybkie rozładowanie napięcia seksualnego. Zazwyczaj petting przechodzi w klasyczny stosunek, jednak zdarza się również, iż wcale nie kończy się współżyciem. Może on również sam w sobie zapewnić obu partnerom ogromną satysfakcję i przyjemność. Daje on także gwarancję na stuprocentowe rozładowanie powstałego napięcia seksualnego. Dzięki pettingowi partnerzy mogą poznawać swoje ciała oraz uczyć się, jak najefektywniej zaspokajać swojego partnera.

Czy przez petting można zajść w ciążę?

Zdanie seksuologów jest jasne: mimo iż petting jest jedną z form aktywności seksualnej, to nie ma ryzyka, iż doprowadzi do zajścia w ciążę. Oczywiście, trzeba spełnić podstawowy warunek: sperma nie może dostać się do dróg rodnych kobiety. Ponadto petting nie może skończyć się tradycyjnym stosunkiem seksualnym. Zajście w ciążę w wyniku pettingu jest bardzo mało prawdopodobne, jednak takie ryzyko istnieje. Z racji braku ryzyka zajścia w ciążę, wielu seksuologów zaleca petting osobom na terapii. Petting jest pomocny w uzyskaniu podniecenia seksualnego wśród tych osób, które nie osiągają go tak szybko jak inni, ponieważ potrzebują do tego nieco więcej czasu.

Należy pamiętać o tym, iż mimo że petting nie kończy się stosunkiem seksualnym, to zachowanie odpowiedniej ostrożności oraz odpowiedzialność są niezwykle ważne. Partnerzy powinni wykazywać się też świadomością i dojrzałością. Dzięki pettingowi partnerzy zyskują szansę by poznać swoje ciała. Jest to świetny sposób na budowę głębokich i świadomych relacji pomiędzy partnerami. Kochankowie wzajemnie mogą obdarzać się rozkoszą i ogromną przyjemnością a także gwarantują sobie pełne bezpieczeństwo. Specjaliści od seksu podkreślają również, iż petting zaleca się zwłaszcza tym parom, które nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia seksualnego. Na petting powinni stawiać również ci, którzy mają już doświadczenie w tej sferze i zależy im na urozmaiceniu swojego pożycia.

Porady odnośnie uprawiania pettingu

Mimo tego, iż petting jest dość popularny, w dalszym ciągu sporo osób zastanawia się nad tym, co to jest oraz jak się go uprawia. Nie brakuje także pytań dotyczących związku między pettingiem a ciążą. Petting należy uprawiać w sposób intuicyjny. Najważniejsze to dbać przede wszystkim o zapewnienie partnerowi rozkoszy oraz bezpieczeństwa. Rodzajów pettingu jest naprawdę mnóstwo. Dzięki nim doprowadzenie partnera do osiągnięcia orgazmu jest jak najbardziej możliwe.

Petting polega na stymulowaniu sfer erogennych przy użyciu języka, ust i dłoni. Mimo tego, iż forma pieszczot wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prosta, to w rzeczywistości doprowadzenie partnera do ekstazy, czyli pełnego orgazmu w wyniku pettingu wymaga wprawy. Z tego powodu warto próbować różnych sposobów pettingu. Zalecamy, aby poznawać swoje ciała i dopytywać partnera, jaka forma pieszczot najbardziej mu odpowiada. Im więcej będziemy wiedzieli o upodobaniach partnera, tym większe jest prawdopodobieństwo, iż uda nam się doprowadzić go do orgazmu i zapewnić mu maksymalną satysfakcję.

Leave a Reply